در حال بارگذاری...

http://dr-behzadfar.com/wp-content/uploads/2019/04/dr-behzadfar-prp3.jpg

تقویت ریشه مو با روش prp

عنوان:

توضیحات:

dr-behzadfar-prp3.jpg

تقویت ریشه مو با روش prp

پی آر پی چیست؟

پی ار پی (prp) مخفف platelet rich plasma هست که به معنای پلاسمای غنی از پلاکت است. این روش به منظور جوانسازی و شادابی دست و صورت و گردن و همچنین درمان ریزش مو و کمک به رشد مجدد مو از طریق تقویت پیاز مو انجام می شود و در سطح دنیا به عنوان جدیدترین تکنیک جوانسازی و تقویت پیاز مو شناخته شده است.
در این روش پلاسما خون شخص از طریق یک سری کیت خاص بصورت خالص جدا می شود. به این صورت که ۸ سی سی خون شخص گرفته شده ، داخل سانتیری فیوژ گذاشته میشود تا پلاسما خون طی فرایندی بصورت خالص جدا شود و با ترکیب موادی فعال شده و به خود شخص تزریق شود. در این مرکز از کیت مایسلز مورد تایید FDA استفاده میشود که از پیشرفته ترین کیت های پی آر پی است.
اثرات پی آر پی به واسطه یک سری مواد فعال کننده هست که فاکتورهای رشد هستند و از پلاکت ها ترشح می شوند و باعث می شوند که در مناطق مختلف تاثیر گذاری متفاوتی داشته باشند.

برای مثال تزریق پی آر پی در سر شخص موجب افزایش خونرسانی می شود و پیاز های مویی که آسیب دیده را مجددا فعال میکند که موجب تقویت پیاز مو و یا ریشه مو خواهد شد.روش پی آر پی به منظور تقویت پیاز مو طی سه جلسه با فواصل دو هفته انجام میگیرد و چون این فرآیند از طریق فعال کردن سیستم ایمنی انجام می شود کند و زمان بر هست بطوریکه بعد از گذشت دو تا سه ماه تاثیراتی همچون ضخیم شدن تار مو، پر رنگ شدن و افزایش تراکم و رشد مو را در پی خواهد داشت. پی آر پی مو سالی یکبار قابل تکرار هست تا ضخیم شدن و تراکم مو و درمان موی آسیب دیده بصورت کامل انجام شود. البته شایان ذکر است این روش پیازهای آسیب دیده مو را اصلاح می کند و اگر مدت زمان زیادی از ریزش مو گذشته و پیاز مو کاملا از بین رفته باشد این روش در فعال سازی مجدد این پیاز ها تاثیر گذار نخواهد بود.

رنج سنی این روش بسته به بروز نشانه هایی همچون کاهش تراکم مو و نازک شدن تار مو در اشخاص متفاوت هست و از 25 سالگی تا 70 سالگی قابل انجام هست.

موارد منع درمان با پی ار پی:
افرادی که به هر نوع از سزطان مبتلا باشند و یا خانواده درجه یک آنها مبتلا به سرطان هستند.

در روش درمانی پی آر پی بخش تکنیکال اهمیت بسیار زیادی دارد و تزریق حتما باید توسط پزشک متخصص انجام گیرد. در واقع علت جوابدهی متفاوت این روش به بیماران در مراکز مختلف مربوط به بخش تکنیکال هست چون تکنیک تزریق ، زمان سانتری فیوژ و فعال سازی پی آر پی باید به درستی انجام گیرد. تمامی این مراحل اهمیت به سزایی در تاثیرگذاری این روش داشته و اگر به درستی انجام نشود حجم بالایی از پلاکت ها را از دست خواهیم داد. و علت جواب نگرفتن یک سری از افراد از این روش رعایت نکردن همین نکات تخصصی است.

دسته بندی
مو

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *