در حال بارگذاری...

https://dr-behzadfar.com/wp-content/uploads/2020/12/فیلرمو.jpg

فیلر مو

عنوان:

توضیحات:

فیلرمو.jpg

فیلر مو

فیلر مو

فیلر مو

یکی از راه های درمانی توصیه شده به افرادی که دچار ریزش مو شدید و کم پشتی مو هستند، تزریق فیلر موی DR.CYJ است. این فیلر مو نوعی ماده تزریقی است که بر پایه ترکیبی انحصاری از ۷ ماده مختلف و اسید هیالورونیک است و به ترمیم مو و پوست سر کمک می کند . فیلر موی DR.CYJ منجر به کاهش ریزش مو می شود و در درمان رشد مجدد مو نیز کاربرد دارد. این محصول حاصل ۱۳ سال تلاش بخش R&D کمپانی لابراتوار Caregen است. این کمپانی در سال ۲۰۱۶ این محصول موفق را روانه بازار کرد. فیلر موی  DR.CYJ  نوعی تجهیزات پزشکی درجه ۳ بوده و دارای گواهینامه CE است (CE ۲۲۶۵).

این روش درمانی مبتنی بر پپتید-اسید هیالورونیک است که در بسیاری از موارد منجر به تغییر روند ریزش مو و همچنین رشد مجدد مو شده و پوست سر و فولیکول های مو را هم تحریک می کند. ترکیب انحصاری پپتید ها و اسیدهیالورونیک، موی درون فولیکول ها را تقویت کرده و با توجه به پژوهش های بالینی انجام شده؛ موها را ضخیم تر و قوی تر می کند .

نحوه عملکرد فیلر موی DR.CYJ

برای رشد مجدد مو، تنظیم افزایشی میزان بیان ژن ها (فرایندی است که در آن اطلاعات درون ژن استفاده میشود تا یک محصول کاربردی از آن بدست آید) و پروتئین هایی که منجر به رشد مو شده و تنظیم کاهشی میزان بیان ژن ها و پروتئین هایی که منجر به ریزش مو می شوند؛ ضروری است .

فیلر موی DR.CYJ حاوی ۷ پپتید انحصاری است. کمپانی Caregen با انجام آزمایش های مختلف، میزان تاثیر هر کدام از این پپتیدها را در روند رشد مجدد مو یا ریزش آن، بررسی کرده است .

فیلر موی DR.CYJ روند گردش خون جاری در پوست سر را بهبود می بخشد و برای ترمیم و رشد مجدد موهای تقویت شده به فولیکول ها کمک می کند .

این روش فناوری پیوسته رهش، به مدت دو هفته این عناصر فعال را به صورت منظم و دائمی رها ساخته و آن ها را وارد پوست میکند. با به کار گیری این روش فناوری، میزان تاثیر این ۷ پتید افزایش می یابد .

چهار کاربرد کلیدی فیلر موی حاوی پپتید

تحریک رشد مو

فیلر مو می تواند باعث تحریک ابراز ژن هایی شود که می توانند با تقویت کنش بتا – کاتنین و فعال کردن سلول های بنیادی که منجر به رشد مو در فاز رشد سیکل مو می شوند؛ تاثیر مثبتی روی روند رشد مو داشته باشد .

جلوگیری از ریزش مو

این ترکیب فیلر مو با جلوگیری از تولید BMP4 و DKK-۱ )عوامل اصلی ریزش مو) مانع از ریزش مو میشود .

آنتی اکسیدان

فیلر مو با کنترل میزان رادیکال های آزاد اکسیژنی که توسط اشعه فرابنفش، اضطراب و دیگر عوامل خارجی ایجاد می شوند؛ از ریزش مو جلوگیری می کند .

تحریک آنژیوژنز (رگ زایی)

این ترکیب فیلر مو با تحریک ریشه مو و تغذیه آن ها منجر به تشکیل فولیکول های موی سالم تری می شود .

مدت دوام اثر درمان ریزش مو با فیلر :

مدت دوام اثر درمان فیلر موی برای هر بیمار متفاوت است. اما به طور کلی می توان گفت که دوام اثر استفاده از این فیلر مو حدود یک سال است. ممکن است نیاز باشد این روش درمانی در طول این مدت زمان یک ساله یا پس از آن باز هم تکرار شود .

نحوه عملکرد این ۷ پپتید مختلف:

دکاپپتید – ۱۰ (CG-Keramin۲: این پپتید، پوست سر و ریشه مو را تغذیه کرده و با تحریک آنژیواِدِم؛ منجر به ضخیم تر و سالم تر شدن ساقه مو می شود .

اکتاپپتید – ۱۱ (CG-Seperin): این پپتید به وسیله استرس اکسیداتیو (رادیکال های آزاد اضافی) از مرگ سلول های مو جلوگیری می کند .

اکتاپپتید – ۲ ( پروهیرین -β۴): این پپتید با فعال کردن سلول های بنیادی فولیکول های مو باعث افزایش رشد مو می شود .

دکاپپتید – ۱۸ (CG-WINS): این پپتید به وسیله β – کاتنین و سیگنال SHH فولیکول های جدید مو ایجاد کرده و منجر به تشکیل ساختمان های پلاک مانند مو می شود .

دکاپپتید – ۲۸ (CG-Rehairin): این پپتید فولیکول های مو را تحریک کرده و برای جلوگیری از ریزش مو، فاز رشد سیکل مو را فعال کرده و سرعت فاز توقف رشد مو را کم می کند .

الیگوپپتید – ۵۴ (CG-Nokkin): با تنظیم کاهشی سیگنال های DKK-۱ ، BMP4 و TGFβ-۱ از ریزش مو جلوگیری می کند .

الیگوپپتید – ۷۱ (CG-Edrin): با فعال کردن سیگنال WNT به رشد مجدد مو کمک می کند .

مراقبت های پس از تزریق فیلر موی

توصیه میشود علاوه بر گذراندن دوره درمانی با فیلر موی به منظور بازیابی فولیکول های مو و پوست سر از محلول تقویت کننده مو هم به صورت روزانه، در خانه استفاده کنید. لوسیون تسکین دهنده را باید دو بار در روز روی پوست سر ماساژ داد (صبح و عصر) و به مدت سه ساعت صبر کرد تا لوسیون استفاده شده کاملا در پوست نفوذ کند .

چه کسانی نمی توانند از روش فیلر مو استفاده کنند؟

۱- مردان و زنانی که شدیدا به اسید هیالورونیک حساسیت دارند .

۲- زنان باردار یا شیرده

۳- مردان و زنانی که دارو های ضد انعقاد خون مصرف می کنند .

۴-مردان و زنانی که مشکلاتی در سیستم ایمنی بدن خود داشته یا تحت درمان هایی هستند که با سیستم ایمنی بدنشان سر و کار دارد .

۵- مردان و زنانی که دچار التهاب پوست سر هستند .

چه کسانی میتوانند از روش درمانی فیلر مو انجام بهرمند شوند ؟

 • مردان و زنانی که از ریزش مو (بدون زخم) رنج میبرند .
 • مردان و زنانی که در هر سنی دچار نازکی کلی و ضعف مو شده اند .
 • مردان و زنانی که دچار ریزش موی شدید هستند .
 • مردان و زنانی که قصد دارند شانس دوام کاشت موی خود را افزایش دهند .
 • بیماران دچار ریزش مو که قصد دارند به منظور تاثیر بیشتر؛ این روش درمانی را با روش های درمانی دیگر ترکیب کنند .

روند درمانی با فیلر مو چگونه است؟

– برای انجام این روش درمانی به بی هوشی نیازی نیست. می توان پس از مشورت با بیمار از ژل مسکن موضعی استفاده کرد (در صورت تمایل بیمار). این ژل نباید بیشتر از سی دقیقه روی محل مورد نظر باقی بماند .

– فیلر موی CYJ را فقط در نواحی تمیز، سالم و بدون التهاب پوست بیمار تزریق کنید. ابتدا پوست سر را با یک گوش پاک کن آغشته به الکل ضد عفونی کنید .

– با استفاده از یک سر سوزن ۳۰G یا ۳۲G ، فیلر موی CYJ را در ناحیه تعیین شده تزریق کنید (در دمای اتاق). ممکن است مجبور به استفاده از چندین سوزن در روند درمان شوید .

– از روش تزریقی میکرو اَلیکوت استفاده کنید (سری تزریقهای خطی بسیار ریز). هر ۰.۲ تا ۰.۴ سانتی متر حدود ۰.۰۲ تا ۰.۰۵ میلی لیتر از ماده را درون پوست تزریق کنید. حدود یک سانتی متر بین هر خط فاصله ایجاد کنید. تزریق حدود یک میلی لیتر از فیلر موی CYJ برای درمان تقریبا یک کف دست از پوست سر کافی است .

– به منظور انتقال برابر محصول در همه نقاط و کاهش درد؛ در روند انجام درمان و پس از آن کمی پوست را ماساژ دهید .

مزایای روش درمانی فیلر موی:

 • جلوگیری از ریزش مو
 • تحریک رشد دوباره مو
 • افزایش تراکم و ضخامت مو
 • تقویت فولیکول ها و سلول های مو
 • تحریک گردش خون و آب رسانی پوست سر

عوارض جانبی فیلر موی:

 • ممکن است پس از تزریق این ماده و زخم شدن پوست سر، درد کوتاه و گذرایی احساس شود
 • ممکن است فرد پس از درمان، در ناحیه مورد تزریق دچار قرمزی، تورم، لخته شدن خون، خارش و دردی خفیف شود. معمولا این موارد تا ۷۲ ساعت بعد از بین می روند.
 • داشتن حساسیت به هر کدام از عناصر تزریق شده
دسته بندی
مو

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

چهار × 3 =