در حال بارگذاری...

https://dr-behzadfar.com/wp-content/uploads/2019/04/dr-behzadfar-botax-injection.jpg

تزریق بوتاکس

عنوان:

توضیحات:

dr-behzadfar-botax-injection.jpg

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

بوتاکس یک نوع سم به اسم بوتولنیوم و به صورت آفلاتوکسین است. آفلاتوکسین برای اولین بار در کشور هند از یک نوع قارچ سمی تولید شده و بعد به صورت یک فرآورده ی قابل تزریق استفاده و بهره برداری شده است.

در ابتدا برای افرادی که دچار فلج عصب صورت بودند و نمی توانستند چشمهایشان را ببندند و در اثر خشکی چشم، قرنیه شان دچار اشکال می شده است، به دلیل اینکه بتوانند چشم خود را ببندند آفلاتوکسین در نقطه ای از پلک تزریق می شد که این تزریق باعث بسته شدن و جلوگیری از خشکی قرنیه و کوری چشمهایشان می شده است.

وقتی تزریق در یک سمت انجام می شد نسبت به سمتی که تزریق انجام نشده است چین و چروک دور چشم رفع می شد. در واقع از عوارض جانبی سم آفلاتوکسین در علم زیبایی استفاده کردند، که امروزه مصارف زیبایی این سم نسبت به مصارف دیگر آن بیشتر شده است و از کاربردهای دیگر آن برای افرادی که مشکلات سیستم عصبی و گوارشی دارند استفاده میشود.

کشورهای مختلفی سازنده بوتاکس یا این نوع سم هستند و بطور کلی دو نوع آفلاتوکسین وجود دارد: آفلاتوکسین نوعA و آفلاتوکسین نوعB

انواع آفلاتوکسین

آفلاتوکسین نوع A : بوتاکسی که برای نگهداری نیاز به زنجیره سرد ندارد. بوتاکس مارک زئومین از کشور آلمان از این نوع می باشد.

آفلاتوکسین نوع B : بوتاکسی که به صورت زیاد و مرسوم استفاده می شود که برای نگهداری نیاز به زنجیره سرد دارد بوتاکس مارک آلرگان از کشور آمریکا، بوتاکس مارک دیسپورت از کشور انگلیس و بوتاکس مارک مسپورت از کشور ایران از انواع این توع بوتاکس میباشند.
بوتاکس در افراد مختلف بستگی به شدت چین و چروک و زمان مراجعه دارد. میزان ماندگاری و دوام و نتیجه دهی بوتاکس نسبت به سن و جنس متفاوت است.

از سری سوالات مرسوم در مورد بوتاکس این است که آیا سن ما ایجاب می کند ازبوتاکس استفاده کنیم یا نه؟ در جواب باید گفت هرکاری را انسان باید به موقع مناسب آن انجام دهد، در واقع علم زیبایی علم پیشگیری است نه علم درمان، یعنی در واقع اگر زمان مراجعه طوری باشد که تمام علائم تثبیت شده باشد، قطعا تمام اثرات و نتیجه درمان کاهش پیدا می کند.

بنابراین زمان مراجعه خیلی مهم می باشد. برای افرادی که اخم می کنند و این اخم باعث چین و چروک میشود حتما باید تا زمانیکه چین وچروک تثبیت نشده است تزریق بوتاکس انجام شود.

پس در این مورد سن تعریف نشده است، منظور از سن ، سن مرسوم و افرادی که بالغ و دارای قدرت تشخیص هستند می باشد.

بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه دوام دارد و بعد از ۴ ماه بهتر است که تجدید شود و اگر به موقع استفاده شود صد در صد می تواند چین و چروک را محو کند و عضلاتی که انقباض آنها باعث اخم و چین وچروک می شود را در این مدت استراحت می دهد که باعث کند شدن فعالیت عضله می شود و از ایجاد چین و چروک جلوگیری میکند.

موارد منع تزریق بوتاکس:

زنان باردار و شیرده ( البته زنان شیرده تا یک زمان خاص نه تا آخر دوران شیردهی)، افرادی که دیابت غیرکنترل دارند، افرادی که سیستم عصبی آنها درگیر است و افرادی که حساسیت دارند و باید حساسیت آنها تشخیص داده شود.

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس:

حتما در موقع آفتاب از کلاه و عینکهای محافظ استفاده شود به خصوص افرادی که در طول روز بیرون هستند و یا زیاد رانندگی انجام می دهند باید بیشتر رعایت کنند. تا ۶ ساعت به صورت درازکش نخوابند و آب به صورت نزنند .

بعد از آن می توانند تمام فعالیتهای روزمره خود را انجام دهند و برای همه افراد توصیه میشود که پیگیری منظم داشته باشند در واقع ادامه کار خیلی مهمتر از شروع کار می باشد. (کشیدن سیگار و قلیان اثرات حمایتی بوتاکس را کم می کند)

استفاده از بوتاکس محدودیت سنی ندارد و تا هر سنی که می شود اخم کرد و عضلات قوی باشند و موجب ایجاد چین و چروک شوند می توان از بوتاکس استفاده کرد.

دسته بندی
جوانسازی

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

7 + 14 =