در حال بارگذاری...

https://dr-behzadfar.com/wp-content/uploads/2019/04/dr-behzadfar-fat-injection.jpg

تزریق چربی

عنوان:

توضیحات:

dr-behzadfar-fat-injection.jpg

تزریق چربی

تزریق بوتاکس

تزریق چربی یا fat transferring:


در فرآیند تزریق چربی ،سلولهای چربی بدن خود شخص بصورت دستی یا توسط دستگاه با بی حسی موضعی جدا شده و برای نواحی مورد نظر استفاده میشود. چربیها قبل از استفاده در دستگاه سانتریفیوژ قرار گرفته تا طی فرآیند کاملا استریل، فرآورده های ناخالص چربی از آن جدا شده و سلولهای چربی خالص جداسازی و سپس به نواحی دلخواه تزریق شود. بهترین نواحی بدن که میتوان از آن برای خارج کردن چربی استفاده کرد اطراف ساق پا و پهلوها و نواحی خارج ران ها هستند چرا که چربیهای ماندگارتری دارند که این مساله در افرادی که تمایل به کم کردن وزن از طریق ورزش یا رژیم غذایی دارند نیز قابل اثبات است چرا که چربیهای این مناطق دیرتر از هر ناحیه ی دیگر تحت تاثیر قرار میگیرد. تزریق چربی به دو روش دستی و از طریق دستگاه صورت میگیرد. روش دستی برای مناطقی است که آن ناحیه به میزان تزریق چربی کمتری نیاز دارد همچون نواحی مختلف صورت اما برای نواحی دیگر همچون سینه و یا باسن که نیاز به چربی بیشتری دارد باید از دستگاههای مختلف مانند دستگاه لیپوماتیک که سلولها را سالم و زنده بصورت اتوماتیک خارج میکند استفاده کرد. تزریق چربی در صورت را میتوان در نواحی همچون گونه ، خط خنده و چانه انجام داد ولی برای لب،زیر چشم، شقیقه و گیج گاهی به دلیل شرایط عروقی بهتر است تزریق چربی صورت نگیرد و از روش های جایگزین تزریق ژل یا فیلرهای خاص استفاده کرد . تزریق چربی درپشت دستها برای افرادی که در اثر فشار کاری، پیر شدن و یا رژیمهای شدید چربی دست خود را از دست داده اند بسیار مناسب میباشد.


ماندگاری چربی بین یک و نیم الی دو سال است . با تزریق چربی تنها یک سایز افزایش حجم را میتوان انتظار داشت و برای افزایش بیشتر بایستی ازپروتز استفاده کرد.


مراقبت های بعد از تزریق چربی:


پس از تزریق چربی دوتا سه هفته تورم شدید وجود دارد و درد در حد نرمال بلامانع است ولی اگر درد و تورم و قرمزی غیر عادی بود حتما بایستی به پزشک مراجعه شود. هیچ مراقبت خاصی پس از تزریق چربی توصیه نمیشود اما باید گفت استفاده از  قرصهای چربی سوز ممنوع است چرا که در حین آب کردن چربی روی این مناطق نیز تاثیر میگذارد.

گاهی برخی پزشکان چربی را جداسازی کرده و آن را فریز میکنند تا برای ماههای آینده به بدن فرد تزریق شود که اصلا این کار مورد تایید نمیباشد چرا که در طی شرایط نگهداری ممکن است آلودگی و عفونت و لیز سلولی صورت گیرد که پس از تزریق باعث بروز عوارض میشود.

دسته بندی
جوانسازی

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

20 − دو =