در حال بارگذاری...

https://dr-behzadfar.com/wp-content/uploads/2017/08/cosmetic-surgery-blog-15.jpg

تزریق ژل

عنوان:

توضیحات:

cosmetic-surgery-blog-15-1200x800.jpg

تزریق ژل

تزریق ژل

ژل یا فیلر که در واقع هر دو واژه دارای معانی یکسان اند، موادی از جنس اسید هیالورونیک هستند و به این دلیل که این ماده بصورت طبیعی در برخی مناطق بدن بخصوص مفاصل و غضروفها وجود دارد، تزریق این ماده خارجی برای بدن هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت. ژل ماده ای حجم دهنده و شاداب کننده است، وقتی اسید هیالورونیک وارد بدن میشود بین الیاف الاستین و کلاژن قرار میگیرد و باعث جدب آب و رطوبت شده و حجم آن منطقه خاص حفظ میشود. رطوبت پوست بر اثر تولید رادیکالهای آزاد به دلیل آلودگی و تمامی آلاینده ها و یا براساس بالارفتن سن و یا رژیمهای سخت از بین رفته وبرای بازگشت حالت ایجاد شده میتوان از تزریق ژل یا همان فیلر استفاده کرد. در قسمت شقیقه ها، گونه ، بینی ، خط خنده ، چانه ، پشت دست، سینه و باسن میتوان از ژل استفاده کرد اما برای هر ناحیه ژل با قوام و غلظت خاص خود استفاده میشود. چرا که در ژلها هم مولوکول و هم ریز مولوکول وجود دارد و درصد اسید هیالورونیک آن متفاوت است و برحسب آن برای مکانهای مختلف استفاده میشود مثلا ژلی که برای گونه مصرف میشود دارای اسید بسیار بالایی است و به هیچ عنوان نمیتوان آن را برای زیر چشم استفاده کرد.


تزریق ژلهایی که دارای اسید هیالورونیک خاص است نه تنها هیچ گونه عوارضی ندارد بلکه مفید هم هستند و تنها ممکن است تا چند روز تورم ایجاد کند وبهتر است تا سه روز از انجام فعالیتهای ورزشی سنگین خودداری گردد. افرادی که در انعقاد خون دچار مشکل هستند بایستی حتما این مساله را به پزشک اطلاع دهند و چند روز قبل و بعد از مصرف رقیق کننده های خون اجتناب کنند. افرادی که دچار دیابت  و یا نقص سیستم ایمنی هستند کاندید مناسبی برای تزریق ژل نمیباشند. همچنین بهتر است خانمهای باردار یا شیرده از انجام این کار اجتناب کنند . تزریق ژل هیچ گونه محدودت سنی خاصی ندارد و ماندگاری ژلها بین نه ماه تا یکسال است و استفاده از ژلهایی که دارای ماندگاری بالاست توصیه نمیشود و بایستی مورد تایید FDA  باشد. هر چقدر اسید هیالورونیک کمتر باشد ماندگاری آن نیز کمتر میشود. لازم به ذکر است ژل بایستی به میزانی تزریق شود که حالت کاملا طبیعی داشته باشد.

چرا تزریق ژل لب

لب یکی از قسمت های صورت است که با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این تغییرات و زیبایی صورت بسیار مفید باشد. حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار خواهند گرفت. لب تحتانی به طور طبیعی از لب فوقانی بزرگ تر و حجیم تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است. در تزریق ژل کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق تزریق ژل لب افزوده می شود.

لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا شده اند. با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از روژلب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد. بطور معمول لب تحتانی حجیم تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است. می توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می باشد. در حالیکه لب بالا و پایین نسبت به هم بعنوان خواهر در نظر گرفته می شوند نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها بعنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می شوند و وجود تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی می باشد.

در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب جذابیت و زیبایی صورت بیشتر می شود.

مراقبت های بعد از تزیق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب ، چون خون رسانی در آن زیاد است احتمال خون مردگی وجود دارد که برای جلوگیری از این حادثه چند روز قبل از اینکه تزریق ژل را انجام دهید باید از کمپرس یخ استفاده کنید و داروهایی مثل ویتامین ای، ضد انعقاد خون، امگا ۳ و مسکن هایی مثل ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن، دی پیریدامول را مصرف نکنید. در لب یک شبکه عصبی وجود دارد که بسیار قوی است. برای اینکه به دلیل وجود این شبکه عصبی درد در حین تزریق ژل ، فرد را اذیت نکند از بلوک عصب سه قلو استفاده می کنند. این بی حسی به مدت ۴۵ دقیقه اثر خود را روی لب حفظ می کند به همین دلیل در هنگام خوردن غذا ممکن است دچار گازگرفتگی شوید و به لب آسیب بزنید. در این مدت از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا بی حسی از بین برود.

در روز اول بعد از تزریق ژل لب یک سری نکات هستند که باید رعایت کنید تا لب شما دچار تورم، التهاب و خون مردگی نشود. بعد از تزریق ژل لب از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید و در گرمای شدید قرار نگیرید. همین طور مصرف نوشیدنی های الکی می تواند باعث التهاب و تورم شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب این دسته از تزریقات برخی از نتایج را دقیقا پس از تزریق نشان می دهد، اما اثر کامل هنوز قابل مشاهده نیست.

به علاوه، معمولا مقداری تورم نیز پس از تزریق وجود دارد که در روزهای اولیه به صورت واضح مشخص نیست که این تورم ناشی از تزریق و یا نتیجه ورود ژل و پرکننده به لب می باشد . همچنین برای ژل های موقت نیز، مقداری زمان جهت ادغام مواد پرکننده با بافت لب لازم است. به خاطر داشته باشید که پس از تزریق حتما مقدار زیادی آب به صورت روزانه مصرف نموده و دستورالعمل های ویژه پزشک خود را برای مراقبت های پس از تزریق فراموش نکنید.

بنابراین، اگر قصد کاهش چین و چروک ها و بهتر شدن نتایج این دسته از تکنیک های زیبایی را دارید، بهتر است برای رسیدن به نتیجه دلخواه تان حداقل سه هفته صبر کنید.

پیگیری ثانویه تزریق ژل یا پر کننده لب معمولا به ۲ تا ۳ هفته زمان نیاز دارد. معمولا خود فرد نیز مایل است که پس از ۲ تا ۳ هفته بهبود حاصل شود.

به صورت ایده آل زمان بیشتری برای مراجعه در دو مرحله – به علاوه مدت زمان بهبود – قبل از یک رویداد مهم نیاز است. ( در واقع ۵ تا ۶ هفته) به خصوص اگر فرد برای اولین بار است که این تزریق را انجام می دهد و یا اینکه مدت زمان طولانی برای مراجعه بعدی تعیین شده باشد. ممکن است که بیمار نیازی به مرحله دوم درمان نداشته باشد اما عموما جلسه دوم، سبب بروز نتایج بهتری می شود.

اگر واقعا برای اولین بار است که تزریق ژل یا پرکننده لب را تجربه می کنید، حتما دستورالعمل هایی را که با لمس و ماساژ لب پس از تزریق همراه هستند، دنبال کنید. این روش ها از به وجود آمدن احتمالی عدم تقارن در لب ها جلوگیری کرده و باعث می شود که لب هایی پر تر و گوشتی تر در عین طبیعی داشته باشید.

حداقل دو هفته یا بیشتر پس از تزریق ژل و هرگونه پرکننده برای صورت، قبل از پرواز زمان نیاز دارید. پرواز پس از گذشت مدت زمان استراحت بعد از این گونه تزریقات که برای درمان چین و چروک توصیه می شود. بدین ترتیب، حتما از پرواز زودتر از مدت زمان دو هفته پس از تزریق جلوگیری نمایید.

دسته بندی
جوانسازی

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

4 + 15 =