در حال بارگذاری...

https://dr-behzadfar.com/wp-content/uploads/2019/04/dr-behzadfar-Natural-planting-of-hair.jpg

کاشت مو طبیعی

عنوان:

توضیحات:

dr-behzadfar-Natural-planting-of-hair.jpg

کاشت مو طبیعی

مراحل کاشت مو

کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی تکنیکهای مختلفی دارد که ۲ نوع مرسوم آن FUT و FIT است . در روش FUT تراکم بالا در یک جلسه برای بیمار در نظر گرفته و انجام میشود.

کاشت موی طبیعی FUT زمانی برای بیمار انجام می شود که بانک موی خوبی داشته باشد.(قسمت پایین خط اتصال بین دو گوش را بانک مو می گویند).

زمانی که بیمار بانک موی خوبی داشته باشد و به نوعی تراکم خوبی داشته باشد کاندید مناسبی برای کاشت مو هم برای روش FUT و هم برای روش FIT می باشد.

قسمت بانک مو پشت سر جهت کاشت مناسب است زیرا گیرنده هایی که هورمون تستسترون مردانه روی آن اثرگذار است تا بتوانند آنزیمی که هورمون روی آن اثر می گذارد غیرفعال کنند را ندارد به همین دلیل در پروسه ي زمانی دچار ریزش نمی شود و اگر فردی تقریبا همه قسمتهای موهای طبیعی خود را از دست بدهد همچنان بانک مو برای آن فرد حفظ می شود.

بنابراین قسمت بانک موی پشت سر بهترین گزینه برای انتخاب فولیکول پیوند یا کاشت موی طبیعی است که از آن استفاده می شود. در روش کاشت موی طبیعی یک نوار یا استریپ از پشت سر برداشته می شود که براساس منطقه ممکن است طول نوار متفاوتی داشته باشد.

تکنیکهای مختلفی برای این کار وجود دارد ولی بهتر است از روش تک لایه ای استفاده شود و در آینده جای اثر جمع شدن و برداشته شدن این نوار از پشت سر، بعد از مدتی کاملا محو میشود و حتی اگر تمام موها تراشیده شود یک خط خیلی باریک و محو برای بیمار نمایان میشود.

در این روش بعد از اینکه پیازها کاشته شدند سر بیمار پانسمان شده و بعد از ۳هفته بخیه پشت سر برداشته می شود و فردای آن روز مجدد پانسمان انجام میشود. در این روش نیازی به کوتاهی مو نمی باشد.

مراقبتهای بعد از عمل به روشFUT :

بیمار تا ۲ هفته نباید زیر دوش مستقیم حمام بایستد و با دستور پزشک به وسیله آبپاش و به صورت بسیار محافظه کارانه سربیمار شسته شود.

در روش دوم یعنی FIT با استفاده از دستگاهی به نام پانچ که هم میتواند دستی باشد و هم به صورت برقی از بانک موی پشت سر دانه دانه پیاز مو در تعداد تکی،۲تایی،۳تایی و بعضا و نادر ۴تایی و ۵تایی جدا می شود و چون فاصله دار باید جدا شود منطقه برداشت خیلی وسیع تر از منطقه FUT است و در واقع تراکمی که شخص می خواهد در یک جلسه ایجاد نمی شود و زمان بیشتری نیاز دارد.

معمولا طی ۲ تا ۳ روز متوالی در صورتی که بیمار بانک موی خوبی داشته باشد این روش انجام میگردد. پیازهای تکی برای تراکم دادن و خط رویش برای اینکه ظاهر طبیعی حفظ شود استفاده می شود و همین طور به ترتیب به عقب که می رویم برای تراکم دادن از پیازهای ۲تایی و ۳تایی می توان استفاده کرد.

بیمارانی که تمایل به پروسه جراحی ندارند و یا به هر دلیلی کاندید مناسب جراحی نیستند از این روش استفاده میکنند که البته در این روش تمام موها کوتاه میشود.

دو هفته بعد از عمل تمامی ساقه های پیاز مو که خارج از پوست سر قرار دارد دچار ریزش می شود ولی پیاز مو به جا می ماند و شروع به رشد می کند سپس بعد از ۳ تا ۶ ماه شروع به رویش می کند ولی اگر به صورت اصولی روی تراکمی که مدنظر بیمار است محاسبه کنیم یکسال بعد باید شاهد تراکم بدست آمده باشد.

آیا این روش عوارضی را به همراه دارد؟

به دلیل اینکه پیاز مو از پشت سر و از منطقه موردنظر برداشته شده دچار ریزش نمی شود .در ۲ تا ۳ روز اول ممکن است در ناحیه ی پیشانی بیمار تورمی ایجاد شود و هیچ گونه بستری و دوران نقاهتی وجود نخواهد داشت و فقط بیمار برای جلوگیری از تورم و درد می بایست به صورت نیمه نشسته بخوابد و بمدت ۲ یا ۳ هفته آنتی بیوتیک مصرف کند.

بیمار پس از ۲ هفته به راحتی می تواند زیر دوش بایستد و استحمام کند. برای افرادی که موهای نازک در کف سرشان وجود دارد و پیازها در حال ضعیف شدن هستند و ساقه موها نازک شده می توانند از روشهای تکمیل درمان مانند (پی آر پی و مزوتراپی ) برای تراکم دادن و ضخامت این ساقه ها استفاده کنند که وقتی موهای کاشت شده شروع به رشد میکنند این ساقه های نازک کاملا ضخیم و تقویت میشوند و تراکمی کاملا یکسان و دلخواه برای بیمار ایجاد میکنند.

در واقع انتخاب و توجیه بیمارقبل از عمل بسیار مهم است و باید تمام روش عمل و پروسه قبل از آن توضیح داده شود و بیمار آمادگی لازم برای همکاری با پزشک را دارا باشد.

دسته بندی
مو

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

چهار × چهار =