در حال بارگذاری...

https://dr-behzadfar.com/wp-content/uploads/2019/04/dr-behzadfar-prp-face.jpg

پی آر پی دست، صورت و گردن

عنوان:

توضیحات:

dr-behzadfar-prp-face.jpg

پی آر پی دست، صورت و گردن

پی آر پی صورت چیست؟

پی آر پی (prp) مخفف platelet rich plasma هست که به معنای پلاسمای غنی از پلاکت است. این روش به منظور جوانسازی و شادابی دست و صورت و گردن و همچنین درمان ریزش مو و کمک به رشد مجدد مو از طریق تقویت پیاز مو انجام می شود و در سطح دنیا به عنوان جدیدترین تکنیک جوانسازی و تقویت پیاز مو شناخته شده است.

در این روش پلاسما خون شخص از طریق یک سری کیت خاص بصورت خالص جدا می شود. به این صورت که ۸ سی سی خون شخص گرفته شده ، داخل سانتیری فیوژ گذاشته میشود تا پلاسما خون طی فرایندی بصورت خالص جدا شود و با ترکیب موادی فعال شده و به خود شخص تزریق شود. در این مرکز از کیت مایسلز مورد تایید FDA استفاده میشود که از پیشرفته ترین کیت های پی آر پی است.

مکانیزم اثر پی آر پی در جوانسازی پوست صورت و گردن در اثر ترشح یک سری فاکتورهای رشد بوده که به دنبال تقویت سیستم ایمنی بر روی سنتز کلاژن و الاستین تاثیر میگذارد. از آنجایی که ساختار پوست را کلاژن و الاستین تشکیل میدهند جوانسازی، آبرسانی و روشن سازی پوست را در پی خواهد شد. پی آر پی با ایجاد فرآیند ضد پیری در پوست در درمان تیرگی و چروک های سطحی دور چشم موثر خواهد بود.

تاثیر پی آر پی بعد از گذشت دو ماه مشخص خواهد شد به نحوی که افزایش رطوبت پوست شخص و بازگشت شادابی به پوست توسط خود شخص به شکل چشم گیری قابل مشاهده خواهد بود.

پی آر پی طی چند جلسه انجام می شود؟

پی آر پی برای صورت و گردن طی دو جلسه با فاصله دو هفته انجام میگیرد و هر شش ماه یکبار قابلیت تکرار دارد. با انجام این روش طی دو جلسه در هر سال تاثیر بدست آمده از آن تثبیت خواهد شد و ماندگاری طولانی تر ی خواهد داشت.

همچنین پیری پشت دست و لکه های تیره پست دست نیز طی سه جلسه پی آر پی قابل درمان خواهد بود و به مرور چروک ها رفع شده، رطوبت به پوست دست بازگشته و پوست دست جوانتر و روشن تر خواهد شد.

رنج سنی این روش بسته به بروز نشانه های پیری در صورت در اشخاص متفاوت هست و از ۲۵ سالگی تا ۷۰ سالگی قابل انجام هست.

موارد منع درمان با پی ار پی:

افرادی که به هر نوع از سرطان مبتلا باشند و یا خانواده درجه یک آنها مبتلا به سرطان هستند.

در روش درمانی پی آر پی بخش تکنیکال اهمیت بسیار زیادی دارد و تزریق حتما باید توسط پزشک متخصص انجام گیرد. در واقع علت جوابدهی متفاوت این روش به بیماران در مراکز مختلف مربوط به بخش تکنیکال هست چون تکنیک تزریق ، زمان سانتری فیوژ و فعال سازی پی آر پی باید به درستی انجام گیرد.

تمامی این مراحل اهمیت به سزایی در تاثیرگذاری این روش داشته و اگر به درستی انجام نشود حجم بالایی از پلاکت ها را از دست خواهیم داد که علت جواب نگرفتن یک سری از افراد از این روش رعایت نکردن همین نکات تخصصی است.


سوالات در خصوص PRP:


  • در رشد مجدد موی سر PRP هم تاثیر خواهد داشت؟
  • چرا در درمان ریزش مو مزوتراپی همراه با PRP انجام می شود؟
  • نتایج PRP مو بعد از چه مدت مشخص می شود؟
  • آیا بعد از PRP افزایش ریزش مو طبیعی خواهد بود؟
در رشد مجدد موی سر PRP هم تاثیر خواهد داشت؟

اگر مدت زمان زیادی از ریزش شخص نگذشته باشد و پیاز های مو کاملا از بین نرفته باشد PRP میتواند پیاز های آسیب دیده را ترمیم کند و علاوه بر متقف کردن ریزش موجب رشد مجدد مو نیز خواهد شد.

چرا در درمان ریزش مو مزوتراپی همراه با PRP انجام می شود؟

مزوتراپی درمان مکمل PRP است به نحوی که همزمان پیاز مو و ساقه مو را ترمیم میکند  و جوابدهی و تاثیر درمان را تسریع میبخشد. معمولا پکیج درمان ریزش مو طی سه جلسه PRP و هشت جلسه مزوتراپی انجام می شود.

نتایج PRP مو بعد از چه مدت مشخص می شود؟

بعد از جلسه دوم PRP ریزش مو قطع شده و بعد از گذشت سه ماه رویش مجدد مو شروع خواهد شد.

آیا بعد از PRP افزایش ریزش مو طبیعی خواهد بود؟

باید گفت ریزش مو در ماه اول بعد از PRP افزایش می یابد و جزئی از روند طبیعی درمان خواهد بود.

دسته بندی
جوانسازی

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

هجده − 17 =